Hakkımızda

İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı’na bağlı olan Farsça Eğitim Merkezi 2013 yılında kurulmuştur.

Farsça Eğitim Merkezi kuruluşundan itibaren İran Kültür ve Medeniyetine, Fars diline ilgi duyan ve seven kardeşlerimize Farsçayı en iyi şekilde öğretmek amacıyla; en uygun ortamı oluşturmayı aynı zamanda bu köklü medeniyet kültürünü tanıtma çabasını kendine vazife edinmiştir.

Uluslararası Dil Kursu olma özelliğine sahip kurumumuzda, Dünya’daki en yeni eğitim metotlarıyla dil öğrenmede 4 temel başlığı (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma ve yazma) ele alarak eğitim verilmektedir. Her bir kur döneminde ara sınav ve kur sonu sınavı yapılmakta ve bununla birlikte öğrencilerimizin konuşma kabiliyetlerini artırmak amacıyla her ders gününün son saati konuşma pratiği yapmak üzere ayrılmıştır.

Dünya’nın bir çok ülkesindeki şubelerimizde olduğu gibi Farsça Eğitim Merkezi – İstanbul şubesi olarak, öğrencilerimizin Farsça dili öğreniminin gelişmesi ve İran’ın zengin kültürüyle yakından tanışmaları amacıyla her yıl İran’a gezi programları düzenlemekteyiz.

Bu gezilerde yer alabilmenin ön koşulu ise kursumuzda kayıtlı öğrenci olmanın yanı sıra, Farsça dilini asgari düzeyde anlayabilme ve konuşabilmektir.

Bu geziler beraberinde daima güzel ve unutulmaz anlar getirmektedir.